• Dołącz do elitarnej grupy 20 Ambasadorów Lubuskiej Edukacji Społecznej i Obywatelskiej !

Czy Ambasador Lesio to TY?

• W inowrocławiu odbyła się w dnaich 23-25 czerwca 2017r.  Konferencja Dystryktu 2231.

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

14-15 października 2017r.  - Współpraca z Fundacją DKMS

Fundacja DKMS została założona w 2008 r. i rozpoczęła rejestrację potencjalnych dawców szpiku w lutym 2009 r. Od tego momentu prowadzi działalność społecznie użyteczną w sferze zadań publicznych z zakresu ochrony zdrowia, na rzecz pacjentów chorych na białaczkę i inne schorzenia kwalifikujące szpik kostny lub krwiotwórcze komórki macierzyste krwi obwodowej do przeszczepu.

Misją Fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku, prowadzona przez członków Klubu Rotary w Gorzowie Wlkp.  miała miejsce 14-15 października 2017r. w Galerii Nova Park

Oprócz rotarian wzięli w niej udział wolontariusze - uczniowie II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp., należący do klubu „Człowiek człowiekowi” oraz członkowie szkolnej służby medycznej „Joannitów”.