• 2 czerwca 2017 reprezentantka naszego klubu Krystyna Baj-Pawluk miała okazję przedstawić klub rotariański - RC Gorzów, nasze rotariańskie zasady oraz działanie klubu w telewizji lokalnej Teletop.

Wywiad przeprowadziła Krystyna Sibińska.

Zachęcamy do obejrzenia programu na stronie internetowej Teletopu: GORZOWSKI BOHATER Krystyna Baj-Pawluk, Rotary Club.

• Z końcem czerwca skończył się rok rotariański i rok prezydentury Tomasza Palucha. Władzę prezydencką objęła Krystyna Baj-Pawluk!

• Po intensywnym roku kierowania pracami klubu Krystyna Baj-Pawluk Przekazała władzę Dariuszowi Chomiakowi! Dziękujemy Krystynie za efektywna pracę, a Darkowi życzymy sukcesów i wielu wspaniałych pomysłów. Będziemy Cię wspierać!

• Studenci, których gościmy w tym roku szkolnym w ramach wymiany LTE:  Su Hyeon Park z Korei Płd., Lius Carlos Dupeyron Estrada z Meksyku i Pattarapon Phassayawan z Tajlandii odbyli pierwsze oficjalne spotkanie w ramach wymiany. Odbyło się ono w Toruniu i przebiegło w bardzo miłej atmosferze, chociaż z przygodami. Młodzi goście mieli okazję zwiedzić Toruń, spróbować pierników a w drodze powrotnej zachwycić się również Gnieznem, ponad 1000 – letnią katedrą, ale także pierogami z urozmaiconym nadzieniem.

• Klub Rotary w Gorzowie Wlkp. przekazał w dniu 11 października 2016r, do Archiwum Państwowego w Gorzowie Wlkp., listy otrzymane od zaprzyjaźnionego Klubu Rotary ze Springe koło Hanoweru w Niemczech.

Prywatne listy, zostały napisane 100 lat temu przez mieszkańców ówczesnego Landsberga, czyli obecnie Gorzowa, do członków rodziny z Niemiec. Umowę przekazania listów podpisali dyrektor Archiwum dr hab. Dariusz Rymar i przedstawiciele RC Gorzów Wlkp.

• Tegoroczny IX BAL Charytatywny odbył się w restauracji hotelu Mieszko. Dochód z Balu, w wysokości kilkunastu tysięcy, został przeznaczony na dofinansowanie działalności gorzowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

•

Jak co roku okres wakacyjny, to czas spotkań rotariańskich w poszerzonym gronie i w nieco luźniejszej atmosferze. W lipcu i sierpniu spotkaliśmy się kilka razy. Organizatorami spotkań byli Alicja i Krystyna w Zatomiu Nowym, Robert i Wojciech oraz Dariusz.

• NOWI CZŁONKOWIE KLUBU

Nasz klub rośnie w siłę. Przyjęliśmy dwoje nowych członków do naszego klubu.

• 18 URODZINY SKYLER

Nasza studentka wymiany Skyler Brill obchodziła 19 grudnia 18 urodziny. Było tradycyjne 100 lat, był tort, balony, prezenty i przepiękne życzenia.

• SPOTKANIE WIGILIJNE

Jak co roku spotkaliśmy się w hotelu Qubus aby złożyć sobie życzenia świąteczne. Odwiedził nas także św. Mikołaj. Mieliśmy okazje posłuchać piosenek świątecznych w wykonaniu uczennic II LO.

• 100 LAT NIEPODLEGŁOSCI RZECZPOSPOLITEJ

Gorzowski Klub Rotariański postanowił uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przez posadzenie drzewa na Skwerze Wolności nieopodal pomnika Józefa Piłsudskiego.

• WYCIECZKA DO SPRINGE

Mamy sympatyczną tradycję corocznych spotkań z przyjaciółmi z klubów niemieckich w Springe i Bad Saarow. W tym roku organizatorem spotkania był RC Springe. Pojechaliśmy silną grupą, aby rozmawiać o wspólnych przedsięwzięciach, poznawać nowych przyjaciół, zwiedzać miasto i rezerwat przyrody. ...