• Jak co roku spotkaliśmy się w hotelu Qubus aby złożyć sobie życzenia świąteczne. Odwiedził nas także św. Mikołaj. Mieliśmy okazje posłuchać piosenek świątecznych w wykonaniu uczennic II LO.

• Rok rotariański rozpoczyna się w lipcu, ale w pełną aktywność powakacyjną weszliśmy spotykając się z gubernatorem Dystryktu 2231 Łukaszem Grochowskim. Wysłuchaliśmy sugestii i planów gubernatora na 2081/2019 oraz opowiedzieliśmy o naszych zamierzeniach na ten rok. Będziemy pamiętali o haśle na ten rok, będziemy inspiracją!

• Laureatem Statuetki Sukces, przyznawanej przez Gorzowski Klub Rotary od 2003 r., za rok 2018 została redakcja TELETOP Telewizja Gorzów.

•

RC Gorzów Wlkp. jest fundatorem stypendium dla utalentowanego ucznia gorzowskiej szkoły średniej. W roku szkolnym 2017/2018 stypendystą był uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Michał Owczarek, doskonały matematyk łączący nauki ścisłe z humanistycznymi zainteresowaniami, finalista Olimpiady Filozoficznej. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Michała i jego osiągnięć. Życzymy mu sukcesów w dalszej karierze naukowej.

• Takiego mamy fantastycznego stypendystę!!!

• Edward Dębicki to poeta, akordeonista, autor i kompozytor widowisk muzycznych, współtwórca scenariuszy filmowych i muzyki filmowej oraz autor ponad 200 pieśni.

• Mamy w tym roku szkolnym troje studentów w ramach wymiany LTE. Są to Su Hyeon Park z Korei Płd., Lius Carlos Dupeyron Estrada z Meksyku i Pattarapon Phassayawan z Tajlandii. Pierwsze oficjalne spotkanie w klubie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. W spotkaniu wzięły udział także mamy goszczące studentów w swoich domach.  Młodzi goście zaskoczyli nas swoimi wypowiedziami w języku polskim. Mamy nadzieję i przekonanie, ze to będzie dla nich  świetny rok  w Polsce.

• SPOTKANIE Z GUBERNATOREM – BE THE INSPIRATION

• Mamy nowa studentkę wymiany długoterminowej – Skyler Brill z Colorado, USA.

Skyler będzie gościem rodziny Chomiaków, których córka Hania wyjechała na wymianę do USA. Już zaprzyjaźniła się z Hanią, Olą i Przemkiem. Sky będzie uczennicą I LO w Gorzowie Wlkp. Wraz ze swoją nauczycielka polskiego, Krystyną Baj-Pawluk, odwiedziła już szkołę i zaczęła zwiedzać miasto. Pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne.  Życzymy Skyler wspaniałego pobytu w Polsce i w Gorzowie Wlkp.!

• SPOTKANIA WAKACYJNE 2018

Jak co roku okres wakacyjny, to czas spotkań rotariańskich w poszerzonym gronie i w nieco luźniejszej atmosferze. W lipcu i sierpniu spotkaliśmy się kilka razy. Organizatorami spotkań byli Alicja i Krystyna w Zatomiu Nowym, Robert i Wojciech oraz Dariusz.

• PRZEKAZANIE WŁADZY 2018

Z końcem czerwca skończył się rok rotariański i rok prezydentury Tomasza Palucha. Władzę prezydencką objęła Krystyna Baj-Pawluk!

• STYPENDYSTA