• Mamy sympatyczną tradycję corocznych spotkań z przyjaciółmi z klubów niemieckich w Springe i Bad Saarow. W tym roku organizatorem spotkania był RC Springe. Pojechaliśmy silną grupą, aby rozmawiać o wspólnych przedsięwzięciach, poznawać nowych przyjaciół, zwiedzać miasto i rezerwat przyrody. ...

• Z host mamą – odbiór z lotniska w Bangkoku
    •  Prezydent Tomasz Paluch energicznie zachęca do działania. Omawiamy plan pracy na najbliższe tygodnie.

• Winston Churchill powiedział: „We make a living by what we get, but we make a life by what we give”. W wolnym tłumaczeniu: „Żyjemy dzięki temu, co dostajemy, ale prawdziwy sens życia odnajdujemy dzieląc się z innymi”.

• 28 czerwca 2017r. miało miejsce uroczyste przekazanie władzy prezydenckiej w naszym Klubie. Swoją kadencje zakończył Prezydent Bogdan Borowczyk i przekazał władzę nowemu Prezydentowi Tomaszowi Paluchowi

•  7 listopada 2017r. na zwołanym przez nasz klub RC Gorzów Wlkp. walnym zebraniu przyjęliśmy Annę Borowczyk na Honorowego członka naszego klubu.

Ania artysta plastyk- grafik, studiowała na ASP we Wrocławiu. Mieszka i tworzy w Gorzowie Wlkp. Wspólnie z małżonkiem Bogdanem Borowczykiem zajmują się poligrafią, wykonywaniem plakiet pamiątkowych, autorskich upominków, nadrukami fotograficznymi na różnych materiałach.

Prace Ani sprzedawane na aukcjach RC Gorzów Wlkp. wspierają działalność charytatywną naszego klubu.

• RELACJA- BAL CHARYTATYWNY RC GORZÓW WLKP.

Tegoroczny IX BAL Charytatywny odbył się w restauracji hotelu Mieszko. Dochód z Balu, w wysokości kilkunastu tysięcy, został przeznaczony na dofinansowanie działalności gorzowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

• nowy Honorowy Członek klubu RC Gorzów Wlkp.

• Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

We współpracy z Fundacją DKMS przeprowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

• Pierwsze oficjalne spotkanie w ramach długoterminowej wymiany.

Studenci, których gościmy w tym roku szkolnym w ramach wymiany LTE:  Su Hyeon Park z Korei Płd., Lius Carlos Dupeyron Estrada z Meksyku i Pattarapon Phassayawan z Tajlandii odbyli pierwsze oficjalne spotkanie w ramach wymiany. Odbyło się ono w Toruniu i przebiegło w bardzo miłej atmosferze, chociaż z przygodami. Młodzi goście mieli okazję zwiedzić Toruń, spróbować pierników a w drodze powrotnej zachwycić się również Gnieznem, ponad 1000 – letnią katedrą, ale także pierogami z urozmaiconym nadzieniem.

• Spotkanie ze studentami przebywającymi w Gorzowie Wlkp. w ramach długoterminowej wymiany.

Mamy w tym roku szkolnym troje studentów w ramach wymiany LTE. Są to Su Hyeon Park z Korei Płd., Lius Carlos Dupeyron Estrada z Meksyku i Pattarapon Phassayawan z Tajlandii. Pierwsze oficjalne spotkanie w klubie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. W spotkaniu wzięły udział także mamy goszczące studentów w swoich domach.  Młodzi goście zaskoczyli nas swoimi wypowiedziami w języku polskim. Mamy nadzieję i przekonanie, ze to będzie dla nich  świetny rok  w Polsce.