• X Bal Charytatywny 1.03.2019
 • Wydarzenia
 • Kontakt

  Gorzowski Klub Rotariański
  Dystrykt: D-2231
  Nr klubu: 31846

  ul. Orląt Lwowskich 3
  66-400 Gorzów Wlkp.
  tel. +48 600 183 595

 • Spotkania Klubu Rotary Gorzów

  Każdy wtorek w Hotelu Qubus
  ul. Orląt Lwowskich 3
  o godzinie 19.00

 • Najnowsze
  • Gorzowski Klub Rotariański postanowił uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przez posadzenie drzewa na Skwerze Wolności nieopodal pomnika Józefa Piłsudskiego.

  • Nasza studentka wymiany Skyler Brill obchodziła 19 grudnia 18 urodziny. Było tradycyjne 100 lat, był tort, balony, prezenty i przepiękne życzenia.

   Happy Birthday Skyler!!!

  • Julia Borowczyk z Rotary Club Gorzów Wielkopolski przebywała na rocznej wymianie w roku 2016-17 w USA.

   Ukończyła High School (dyplom z wyróżnieniem) i  otrzymała złotą odznakę oraz przynależność do National Honor Society.

  • Zaprosiliśmy na spotkanie przedstawicieli firmy ABC Czepczyński, która oprócz swojej działalności statutowej, zajmuje się także edukowaniem przedszkolaków w dziedzinie ekonomii.

  • We współpracy z Fundacją DKMS przeprowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

  • W dniach 12-14 maja 2017r. miało miejsce w Bydgoszczy spotkanie informacyjne dla młodzieży wyjeżdzającej na długoterminowa wymianę. W spotkaniu wzięli udział również rodzice uczniów. Nie do przecenienia jest waga informacji i szkolenia jakie uzyskali uczestnicy. Mieli okazje również spotkać sie z młodzieżą, która podzieliła sie doswiadczeniami z poprzednich lat wymiany. Nasz klub reprezentowai: Kasia Śliwińska oraz Jakub Kraciuk z rodzicami.

  • Przyjęliśmy do klubu trzy osoby. Są to reprezentanci Fundacji CFF (Czepczyński Family Foundation) z Międzychodu. Katarzyna Jacheć-Muzyka, Justyna Potomska i Damian Kupczyk – fantastyczne osobowości, młodzi, pełni energii i inwencji.

Gorzów Wielkopolski zachwyca ludźmi i widokami

O tym, że relacje pomiędzy rotarianami oparte są często na przyjaźni i  niesieniu bezinteresownej pomocy, mogli przekonać się ostatnio organizatorzy oraz uczestnicy Polsko- Niemieckiego Obozu Motorowodnego Odra 2016.

 Podróżując od mariny do mariny zawitaliśmy do Gorzowa Wielkopolskiego. Był to dwudniowy postój podczas, którego zajęli się nami przyjaciele z RC Gorzów. Jak na prawdziwych gospodarzy przystało podjęli nas serdecznie, nie żałując nam swego czasu, zaangażowania i  pozytywnej energii. Z precyzją godną najlepszego zegarmistrza przygotowali dla nas program, którego realizacja nie tylko nikomu nie pozwoliła się nudzić, ale także sprawiła, że z Gorzowa wyjechaliśmy bogatsi w wiedzę o tym niezwykłym mieście.

 Poranek w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczął się od intensywnych ćwiczeń polegających na wypływaniu i wpływaniu do portu, cumowaniu łodzi oraz wiązaniu węzłów marynarskich. Starania przyszłych adeptów motorowodniactwa z góry obserwował i na kliszy fotograficznej uwiecznił Krzysztof Szczygieł ze Skarżyska Kamiennej. Powstała piękna galeria zdjęć ilustrująca zarówno trud uczestników obozu zmagających się ze zleconymi im przez sterników zadaniami, jak również niezwykłych krajobrazów Gorzowa. Galeria do obejrzenia poniżej.

 Po ćwiczeniach w Marinie ”przejęli” nas rotarianie z RC Gorzów Wielkopolski. Przyjechali po nas Bogdan i Ania Borowczyk, Florian Florczak oraz Piotr Kaszyca. Tym samym rozpoczął się piękny i ciekawy spacer po Gorzowie Wielkopolskim. Pod okiem przewodniczki Renaty Ochwat zobaczyliśmy najważniejsze zabytki miasta. Udało nam się nawet wdrapać na liczącą sobie 40 metrów wieżę katedry, z której widok na miasto przyprawiał o zawrót głowy. Wycieczka po mieście utwierdziła nas wszystkich w przekonaniu, że warto podróżować po świecie, bo jak mówi stare powiedzenie „podróże kształcą”.

 Przyjaciele z RC Gorzów Wielkopolski uświadomili nam, że ich miasto kryje w sobie wiele niezwykłych tajemnic oraz wspaniałych historii, takich jak choćby Papuszy – wspaniałej romskiej poetki, która swe życie związała z Gorzowem Wielkopolskim. Po porcji informacji o mieście zafundowano nam relaks na basenie oraz kręgielni.  Podczas pobytu spotkała nas jeszcze jedna niespodzianka. Z Berlina przyleciał do Gorzowa – Fritz Breitenthaler, kapitan Pomerania Fleet z RC Berlin Brucke der Einheit, który opowiedział jak można połączyć pasje latania z żeglowaniem. Fritz w nagrodę za ofiarność w ratowaniu łodzi przed zderzeniem z kamienistym brzegiem oraz w prezencie urodzinowym zabrał dwóch członków obozu na kilkudziesięciominutową wycieczkę lotniczą nad Gorzowem. W. Fritz także nie krył oczarowania tym pięknym miastem. Zapewne miała w tym swój udział Krystyna Baj-Pawluk z RC Gorzów Wielkopolski, która przez czas pobytu towarzyszyła Frytzowi oraz członkom Pomerania Fleet.

 Wieczorem odbyło się uroczyste spotkanie w Marinie Gorzów. Atmosfera była uroczysta i jednocześnie bardzo serdeczna. Towarzyszyli nam prawie wszyscy członkowie RC Gorzów z prezydentem klubu Bogdanem Borowczykiem na czele. Na zaproszenia komandora Pomerania Fleet dotarli do nas także Gubernator Dystryktu 2231 Polska – Krzysztof Kopyciński,  IYFR Komandor Regionu Europa Środkowa i Wschodnia – członek Mostka Floty Światowej – Piotr Pajdowski, burmistrz Kostrzyna Zbigniew Biedulski oraz przedstawiciele bratniej Floty Giżycko past komandor Włodek Kustra i kapitan Wojtek Frączak. Były krótkie prezentacje i przemówienia. Nie zabrakło serdecznych życzeń dla uczestników i organizatorów obozu. Każdy z nas wykonał także pamiątkową papierową imienną łódeczkę, którą „zacumował” w Gorzowie.

 Wizyta w Gorzowie Wielkopolskim utwierdziła nas w przekonaniu, że rotarianie potrafią sobie wzajemnie pomagać. Koleżanki i koledzy z RC Gorzów Wielkopolski pokazali jak robi się to na piątkę. Za wszystko serdecznie dziękujemy i już teraz zapowiadamy, że nie omieszkamy znowu Was odwiedzić. Pewnie wspólnie się ze sobą dobrze czuliśmy, czego wyrazem było przyjęcie zaproszenia do Pomerania Fleet przez Bogdana Borowczyka – prezydenta RC Gorzów Wielkopolski.

 Wszystkim Gorzowianom w imieniu młodzieży i własnym serdecznie dziękujemy!

Magdalena Sitek  – RC Kielce 

PR oficer Pomerania Fleet

Powered by Quick.Cms // Designed by TRC