• Wydarzenia
 • Kontakt

  Gorzowski Klub Rotariański
  Dystrykt: D-2231
  Nr klubu: 31846

  ul. Orląt Lwowskich 3
  66-400 Gorzów Wlkp.
  tel. +48 600 183 595

 • Spotkania Klubu Rotary Gorzów

  Każdy wtorek w Hotelu Qubus
  ul. Orląt Lwowskich 3
  o godzinie 19.00

 • Najnowsze
  • Julia Borowczyk z Rotary Club Gorzów Wielkopolski przebywała na rocznej wymianie w roku 2016-17 w USA.

   Ukończyła High School (dyplom z wyróżnieniem) i  otrzymała złotą odznakę oraz przynależność do National Honor Society.

  • We współpracy z Fundacją DKMS przeprowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

  • W dniach 12-14 maja 2017r. miało miejsce w Bydgoszczy spotkanie informacyjne dla młodzieży wyjeżdzającej na długoterminowa wymianę. W spotkaniu wzięli udział również rodzice uczniów. Nie do przecenienia jest waga informacji i szkolenia jakie uzyskali uczestnicy. Mieli okazje również spotkać sie z młodzieżą, która podzieliła sie doswiadczeniami z poprzednich lat wymiany. Nasz klub reprezentowai: Kasia Śliwińska oraz Jakub Kraciuk z rodzicami.

  • Jakże miło czytać relacje koleżanki Magdaleny Sitek  z Rotary Club Kielce

  • Idea założenia Klubu Rotariańskiego w Gorzowie zrodziła się 20 lat temu i wówczas nikt jeszcze nie wiedział, jak potoczą się losy nas wszystkich, jak nasza działalność się rozwinie i czy w ogóle się rozwinie. Chcieliśmy pomagać. Chcieliśmy wykorzystać nasz potencjał i pomagać potrzebującym.  

   Czy się udało? Czy odnieśliśmy sukces?

  • 25 maja był niezwykle ważnym dnie dla naszego klubu, ale również dla studentów wymiany Su i Stampa oraz dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

    

   Zorganizowaliśmy Koncert Charytatywny. Dzięki wielkiej uprzejmości Bogusława Dziekańskiego, szefa Jazz Clubu Pod Filarami, wielkiego przyjaciela naszego klubu i wspaniałego animatora kultury gorzowskiej, koncert mógł odbyć się w niezwykle prestiżowym miejscu, jakim jest JAZZ CLUB Pod Filarami. Su Hyeon grała Chopina i muzykę koreańską, a uczniowie II LO śpiewali i grali standardy jazowe i piosenki pop. Nawet Stamp zaprezentował taniec wojownika tajskiego.

    

  • W inowrocławiu odbyła się w dnaich 23-25 czerwca 2017r.  Konferencja Dystryktu 2231.
   Nasz klub reprezentowała Krystyna Baj- Pawluk. Wróciła pod wielkim wrażeniem organizacji imprezy ( brawo koledzy z RC Inowrocław),   a także zainspirowana do dalszych aktywnych działań  w Rotary.
   Na naszej stronie klika zdjęć z Konferencji. Zachęcamy do zapoznania się z dokładną relacją z Konferecji na stronie  http://rotary.org.pl/

Gorzów Wielkopolski zachwyca ludźmi i widokami

O tym, że relacje pomiędzy rotarianami oparte są często na przyjaźni i  niesieniu bezinteresownej pomocy, mogli przekonać się ostatnio organizatorzy oraz uczestnicy Polsko- Niemieckiego Obozu Motorowodnego Odra 2016.

 Podróżując od mariny do mariny zawitaliśmy do Gorzowa Wielkopolskiego. Był to dwudniowy postój podczas, którego zajęli się nami przyjaciele z RC Gorzów. Jak na prawdziwych gospodarzy przystało podjęli nas serdecznie, nie żałując nam swego czasu, zaangażowania i  pozytywnej energii. Z precyzją godną najlepszego zegarmistrza przygotowali dla nas program, którego realizacja nie tylko nikomu nie pozwoliła się nudzić, ale także sprawiła, że z Gorzowa wyjechaliśmy bogatsi w wiedzę o tym niezwykłym mieście.

 Poranek w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczął się od intensywnych ćwiczeń polegających na wypływaniu i wpływaniu do portu, cumowaniu łodzi oraz wiązaniu węzłów marynarskich. Starania przyszłych adeptów motorowodniactwa z góry obserwował i na kliszy fotograficznej uwiecznił Krzysztof Szczygieł ze Skarżyska Kamiennej. Powstała piękna galeria zdjęć ilustrująca zarówno trud uczestników obozu zmagających się ze zleconymi im przez sterników zadaniami, jak również niezwykłych krajobrazów Gorzowa. Galeria do obejrzenia poniżej.

 Po ćwiczeniach w Marinie ”przejęli” nas rotarianie z RC Gorzów Wielkopolski. Przyjechali po nas Bogdan i Ania Borowczyk, Florian Florczak oraz Piotr Kaszyca. Tym samym rozpoczął się piękny i ciekawy spacer po Gorzowie Wielkopolskim. Pod okiem przewodniczki Renaty Ochwat zobaczyliśmy najważniejsze zabytki miasta. Udało nam się nawet wdrapać na liczącą sobie 40 metrów wieżę katedry, z której widok na miasto przyprawiał o zawrót głowy. Wycieczka po mieście utwierdziła nas wszystkich w przekonaniu, że warto podróżować po świecie, bo jak mówi stare powiedzenie „podróże kształcą”.

 Przyjaciele z RC Gorzów Wielkopolski uświadomili nam, że ich miasto kryje w sobie wiele niezwykłych tajemnic oraz wspaniałych historii, takich jak choćby Papuszy – wspaniałej romskiej poetki, która swe życie związała z Gorzowem Wielkopolskim. Po porcji informacji o mieście zafundowano nam relaks na basenie oraz kręgielni.  Podczas pobytu spotkała nas jeszcze jedna niespodzianka. Z Berlina przyleciał do Gorzowa – Fritz Breitenthaler, kapitan Pomerania Fleet z RC Berlin Brucke der Einheit, który opowiedział jak można połączyć pasje latania z żeglowaniem. Fritz w nagrodę za ofiarność w ratowaniu łodzi przed zderzeniem z kamienistym brzegiem oraz w prezencie urodzinowym zabrał dwóch członków obozu na kilkudziesięciominutową wycieczkę lotniczą nad Gorzowem. W. Fritz także nie krył oczarowania tym pięknym miastem. Zapewne miała w tym swój udział Krystyna Baj-Pawluk z RC Gorzów Wielkopolski, która przez czas pobytu towarzyszyła Frytzowi oraz członkom Pomerania Fleet.

 Wieczorem odbyło się uroczyste spotkanie w Marinie Gorzów. Atmosfera była uroczysta i jednocześnie bardzo serdeczna. Towarzyszyli nam prawie wszyscy członkowie RC Gorzów z prezydentem klubu Bogdanem Borowczykiem na czele. Na zaproszenia komandora Pomerania Fleet dotarli do nas także Gubernator Dystryktu 2231 Polska – Krzysztof Kopyciński,  IYFR Komandor Regionu Europa Środkowa i Wschodnia – członek Mostka Floty Światowej – Piotr Pajdowski, burmistrz Kostrzyna Zbigniew Biedulski oraz przedstawiciele bratniej Floty Giżycko past komandor Włodek Kustra i kapitan Wojtek Frączak. Były krótkie prezentacje i przemówienia. Nie zabrakło serdecznych życzeń dla uczestników i organizatorów obozu. Każdy z nas wykonał także pamiątkową papierową imienną łódeczkę, którą „zacumował” w Gorzowie.

 Wizyta w Gorzowie Wielkopolskim utwierdziła nas w przekonaniu, że rotarianie potrafią sobie wzajemnie pomagać. Koleżanki i koledzy z RC Gorzów Wielkopolski pokazali jak robi się to na piątkę. Za wszystko serdecznie dziękujemy i już teraz zapowiadamy, że nie omieszkamy znowu Was odwiedzić. Pewnie wspólnie się ze sobą dobrze czuliśmy, czego wyrazem było przyjęcie zaproszenia do Pomerania Fleet przez Bogdana Borowczyka – prezydenta RC Gorzów Wielkopolski.

 Wszystkim Gorzowianom w imieniu młodzieży i własnym serdecznie dziękujemy!

Magdalena Sitek  – RC Kielce 

PR oficer Pomerania Fleet

Powered by Quick.Cms // Designed by TRC