Historia RYE

Jak większość programów Rotary International, Rotary Youth Exchange rozpocząła się  z dwoma klubami. Pierwsze udokumentowana wymiana  zostały zainicjowane przez Klub Rotary w Kopenhadze w 1929 roku i obejmowała tylko europejskich  kraje  Te europejskie wymiany  trwały  do II wojny światowej a wznowiono ponownie w 1946 pod koniec wojny.

Wymiany między klubami w Kalifornii i krajami Ameryki Łacińskiej rozpoczęły się w 1939 roku,
a pierwsze wymianyrozpoczeły się ,  na wschodzie USA w 1958 roku.W  iierwszym  multi-dystryktcie wymiana młodzieży została utworzona w 1962 roku Kilka klubów  East Coast i dystryktó, połączyło siły  tworząc Zjednoczone Wschodnie Wymiany  studenckie  (Essex). W  North Star Wymiana Młodzieży rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy młoda dziewczyna  z Minnesotan wyjechała  do Szwecji w zamian za chłopca z Finlandii.
W 1972 roku, Rotary International  dyrekcja zgodziła się wymiana młodzieży Oficjalny program Rotary International. Program w wielu dystryktalnych  grupach  wzrosł  do ponad 60 krajów i ponad 8000 studentów rocznie.