• 25 maja był niezwykle ważnym dnie dla naszego klubu, ale również dla studentów wymiany Su i Stampa oraz dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

Zorganizowaliśmy Koncert Charytatywny. Dzięki wielkiej uprzejmości Bogusława Dziekańskiego, szefa Jazz Clubu Pod Filarami, wielkiego przyjaciela naszego klubu i wspaniałego animatora kultury gorzowskiej, koncert mógł odbyć się w niezwykle prestiżowym miejscu, jakim jest JAZZ CLUB Pod Filarami. Su Hyeon grała Chopina i muzykę koreańską, a uczniowie II LO śpiewali i grali standardy jazowe i piosenki pop. Nawet Stamp zaprezentował taniec wojownika tajskiego.

• W inowrocławiu odbyła się w dnaich 23-25 czerwca 2017r.  Konferencja Dystryktu 2231.

Historia RYE

Jak większość programów Rotary International, Rotary Youth Exchange rozpocząła się  z dwoma klubami. Pierwsze udokumentowana wymiana  zostały zainicjowane przez Klub Rotary w Kopenhadze w 1929 roku i obejmowała tylko europejskich  kraje  Te europejskie wymiany  trwały  do II wojny światowej a wznowiono ponownie w 1946 pod koniec wojny.

Wymiany między klubami w Kalifornii i krajami Ameryki Łacińskiej rozpoczęły się w 1939 roku,
a pierwsze wymianyrozpoczeły się ,  na wschodzie USA w 1958 roku.W  iierwszym  multi-dystryktcie wymiana młodzieży została utworzona w 1962 roku Kilka klubów  East Coast i dystryktó, połączyło siły  tworząc Zjednoczone Wschodnie Wymiany  studenckie  (Essex). W  North Star Wymiana Młodzieży rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy młoda dziewczyna  z Minnesotan wyjechała  do Szwecji w zamian za chłopca z Finlandii.
W 1972 roku, Rotary International  dyrekcja zgodziła się wymiana młodzieży Oficjalny program Rotary International. Program w wielu dystryktalnych  grupach  wzrosł  do ponad 60 krajów i ponad 8000 studentów rocznie.