• Wydarzenia
 • Kontakt

  Gorzowski Klub Rotariański
  Dystrykt: D-2231
  Nr klubu: 31846

  ul. Orląt Lwowskich 3
  66-400 Gorzów Wlkp.
  tel. +48 600 183 595

 • Spotkania Klubu Rotary Gorzów

  Każdy wtorek w Hotelu Qubus
  ul. Orląt Lwowskich 3
  o godzinie 19.00

 • Najnowsze
  • Julia Borowczyk z Rotary Club Gorzów Wielkopolski przebywała na rocznej wymianie w roku 2016-17 w USA.

   Ukończyła High School (dyplom z wyróżnieniem) i  otrzymała złotą odznakę oraz przynależność do National Honor Society.

  • We współpracy z Fundacją DKMS przeprowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

  • W dniach 12-14 maja 2017r. miało miejsce w Bydgoszczy spotkanie informacyjne dla młodzieży wyjeżdzającej na długoterminowa wymianę. W spotkaniu wzięli udział również rodzice uczniów. Nie do przecenienia jest waga informacji i szkolenia jakie uzyskali uczestnicy. Mieli okazje również spotkać sie z młodzieżą, która podzieliła sie doswiadczeniami z poprzednich lat wymiany. Nasz klub reprezentowai: Kasia Śliwińska oraz Jakub Kraciuk z rodzicami.

  • Jakże miło czytać relacje koleżanki Magdaleny Sitek  z Rotary Club Kielce

  • Idea założenia Klubu Rotariańskiego w Gorzowie zrodziła się 20 lat temu i wówczas nikt jeszcze nie wiedział, jak potoczą się losy nas wszystkich, jak nasza działalność się rozwinie i czy w ogóle się rozwinie. Chcieliśmy pomagać. Chcieliśmy wykorzystać nasz potencjał i pomagać potrzebującym.  

   Czy się udało? Czy odnieśliśmy sukces?

  • 25 maja był niezwykle ważnym dnie dla naszego klubu, ale również dla studentów wymiany Su i Stampa oraz dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

    

   Zorganizowaliśmy Koncert Charytatywny. Dzięki wielkiej uprzejmości Bogusława Dziekańskiego, szefa Jazz Clubu Pod Filarami, wielkiego przyjaciela naszego klubu i wspaniałego animatora kultury gorzowskiej, koncert mógł odbyć się w niezwykle prestiżowym miejscu, jakim jest JAZZ CLUB Pod Filarami. Su Hyeon grała Chopina i muzykę koreańską, a uczniowie II LO śpiewali i grali standardy jazowe i piosenki pop. Nawet Stamp zaprezentował taniec wojownika tajskiego.

    

  • W inowrocławiu odbyła się w dnaich 23-25 czerwca 2017r.  Konferencja Dystryktu 2231.
   Nasz klub reprezentowała Krystyna Baj- Pawluk. Wróciła pod wielkim wrażeniem organizacji imprezy ( brawo koledzy z RC Inowrocław),   a także zainspirowana do dalszych aktywnych działań  w Rotary.
   Na naszej stronie klika zdjęć z Konferencji. Zachęcamy do zapoznania się z dokładną relacją z Konferecji na stronie  http://rotary.org.pl/

NGE

Co to jest NGE?

Wieku od 18 do 25 lat.

Newgen

Nowe generacje Wymiany trwają zwykle od trzech do sześciu tygodni, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla niedawnych absolwentów szkół średnich i Rotaractors.

Wymiany te mogą być organizowane dla osób lub grup i mogą obejmować Homestays, wycieczki, lub obozy. Wiele dzielnic oferują również specjalistyczne staże dla studentów, na podstawie lokalizacji placement i dostępności.

Jak w przypadku wszystkich Rotary Wymiany Młodzieży, nowe pokolenia Wymiana studentów z możliwości poznania innej kultury przy jednoczesnym wspieraniu dobrej woli i zrozumienia. Gdziekolwiek jesteś, możesz odkryć, że świat jest mniejszy niż kiedyś pomyślał, że można zdobyć wiele z unikalnego doświadczenia bycia Rotary uczestnik wymiany młodzieży.

Ile to będzie kosztować?

Koszty różnią się, więc skontaktuj się z przewodniczącego Młodzieży Rejonowy dla konkretnych informacji. Zazwyczaj, uczniowie i ich rodzice lub opiekunowie są zobowiązani pokryć następujące wydatki:

Przelot w obie strony;
Zdrowie i ubezpieczenie wypadkowe, która spełnia wymogi hostów i sponsor klubów i okręgów;
Wszelkie dokumenty podróży, takie jak paszportów i wiz;
Kieszonkowego, dodatkowych podróże i wycieczki.

Jakie są moje obowiązki?

Jako student Wymiany Młodzieży, zgadzasz się na:

Działać jako ambasador do własnego kraju;
Bądź otwarty na nowe doświadczenia i różnic kulturowych;
Przestrzegać wszystkich zasad programu swojego gospodarza klubu Rotary i dzielnicy.

Jak się ubiegać?

Wypełnij formularz, aby wyrazić swoje zainteresowanie, aby uzyskać więcej informacji.
Nasz następny New Generation Exchange planowane jest na początek 2010

Powered by Quick.Cms // Designed by TRC