• SPRZĘT DO TLENOTERAPII W WALCE Z COVID- 19
 • Wydarzenia
 • Kontakt

  Gorzowski Klub Rotariański
  Dystrykt: D-2231
  Nr klubu: 31846

  ul. Orląt Lwowskich 3
  66-400 Gorzów Wlkp.
  tel. +48 600 183 595

 • Spotkania Klubu Rotary Gorzów

  Każdy wtorek w Hotelu Qubus
  ul. Orląt Lwowskich 3
  o godzinie 19.00

Pro Memoria

 • Janusz Kiełbasiewicz

  Janusz Kiełbasiewicz

 • Marian Śmiglak

  Marian Śmiglak

Wspominamy naszych klubowych kolegów, którzy odeszli.

Tragicznie zmarły Janusz Kiełbasiewicz, ur 18 września 1930 zm. 7 czerwca 2004 r, był wybitnym mieszkańcem naszego miasta. Pełnił wiele kierowniczych funkcji w gospodarce tj. Dyrektor ds. Pracowniczych w największym wówczas przedsiębiorstwie w Gorzowie –
ZWCh Stilon, czy wiele lat później – Dyrektora Oddziału Banku Przemysłowo-Handlowego. Nieoceniony był Jego wkład w wdrażaniu nowoczesnego systemu szkolenia kadr technicznych, przyczynił się do założenia przyzakładowych szkół i Technikum Chemicznego, współorganizował zaoczny punkt Politechniki Szczecińskiej. Janusz poświęcał bardzo dużo swojego prywatnego czasu na działalność społeczną, był min. wieloletnim Prezesem ukochanego przez gorzowian Zakładowego Klubu Sportowego Stilon.
My pamiętamy i cenimy Go za pasję z jaką oddawał się działalności w ruchu rotariańskim. Dzięki swojej otwartości na ludzi, ciekawości świata i świetnej znajomości języków obcych Przyczynił się do owocnej współpracy gorzowskiego Klubu Rotariańskiego z bliźniaczymi Organizacjami w Niemczech i Holandii. Był ambasadorem Gorzowa, wzorem dobrych manier i nienagannej polszczyzny.


Wspominaliśmy też św. Pamięci Mariana Śmiglaka zm. 26 grudnia 2010 roku, który przez wiele lat był naszym członkiem i odszedł - zbyt młodo. Był wspaniałym człowiekiem, kolegą na którym zawsze mogliśmy polegać. Marian pracował w gorzowskiej gospodarce prowadząc jedną z największych firm zaopa- trzeniowych min. w materiały budowlane – Domus. Był wieloletnim, aktywnym członkiem organizacji samorządu gospodarczego, jakim była Zachodnia Izba Gospodarcza.
Z wielka pasją w ostatnich latach życia oddawał się pracy w tworzeniu ośrodka hotelowego w zakupionym pałacyku w Łakominie, który po kapitalnym remoncie jest dumą w naszym regionie i działa do dziś.

Powered by Quick.Cms // Designed by TRC