• X Bal Charytatywny 1.03.2019
 • Wydarzenia
 • Kontakt

  Gorzowski Klub Rotariański
  Dystrykt: D-2231
  Nr klubu: 31846

  ul. Orląt Lwowskich 3
  66-400 Gorzów Wlkp.
  tel. +48 600 183 595

 • Spotkania Klubu Rotary Gorzów

  Każdy wtorek w Hotelu Qubus
  ul. Orląt Lwowskich 3
  o godzinie 19.00

 • Najnowsze
  • Gorzowski Klub Rotariański postanowił uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przez posadzenie drzewa na Skwerze Wolności nieopodal pomnika Józefa Piłsudskiego.

  • Nasza studentka wymiany Skyler Brill obchodziła 19 grudnia 18 urodziny. Było tradycyjne 100 lat, był tort, balony, prezenty i przepiękne życzenia.

   Happy Birthday Skyler!!!

  • Julia Borowczyk z Rotary Club Gorzów Wielkopolski przebywała na rocznej wymianie w roku 2016-17 w USA.

   Ukończyła High School (dyplom z wyróżnieniem) i  otrzymała złotą odznakę oraz przynależność do National Honor Society.

  • Zaprosiliśmy na spotkanie przedstawicieli firmy ABC Czepczyński, która oprócz swojej działalności statutowej, zajmuje się także edukowaniem przedszkolaków w dziedzinie ekonomii.

  • We współpracy z Fundacją DKMS przeprowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

  • W dniach 12-14 maja 2017r. miało miejsce w Bydgoszczy spotkanie informacyjne dla młodzieży wyjeżdzającej na długoterminowa wymianę. W spotkaniu wzięli udział również rodzice uczniów. Nie do przecenienia jest waga informacji i szkolenia jakie uzyskali uczestnicy. Mieli okazje również spotkać sie z młodzieżą, która podzieliła sie doswiadczeniami z poprzednich lat wymiany. Nasz klub reprezentowai: Kasia Śliwińska oraz Jakub Kraciuk z rodzicami.

  • Przyjęliśmy do klubu trzy osoby. Są to reprezentanci Fundacji CFF (Czepczyński Family Foundation) z Międzychodu. Katarzyna Jacheć-Muzyka, Justyna Potomska i Damian Kupczyk – fantastyczne osobowości, młodzi, pełni energii i inwencji.

Pro Memoria

 • Janusz Kiełbasiewicz

  Janusz Kiełbasiewicz

 • Marian Śmiglak

  Marian Śmiglak

Wspominamy naszych klubowych kolegów, którzy odeszli.

Tragicznie zmarły Janusz Kiełbasiewicz, ur 18 września 1930 zm. 7 czerwca 2004 r, był wybitnym mieszkańcem naszego miasta. Pełnił wiele kierowniczych funkcji w gospodarce tj. Dyrektor ds. Pracowniczych w największym wówczas przedsiębiorstwie w Gorzowie –
ZWCh Stilon, czy wiele lat później – Dyrektora Oddziału Banku Przemysłowo-Handlowego. Nieoceniony był Jego wkład w wdrażaniu nowoczesnego systemu szkolenia kadr technicznych, przyczynił się do założenia przyzakładowych szkół i Technikum Chemicznego, współorganizował zaoczny punkt Politechniki Szczecińskiej. Janusz poświęcał bardzo dużo swojego prywatnego czasu na działalność społeczną, był min. wieloletnim Prezesem ukochanego przez gorzowian Zakładowego Klubu Sportowego Stilon.
My pamiętamy i cenimy Go za pasję z jaką oddawał się działalności w ruchu rotariańskim. Dzięki swojej otwartości na ludzi, ciekawości świata i świetnej znajomości języków obcych Przyczynił się do owocnej współpracy gorzowskiego Klubu Rotariańskiego z bliźniaczymi Organizacjami w Niemczech i Holandii. Był ambasadorem Gorzowa, wzorem dobrych manier i nienagannej polszczyzny.


Wspominaliśmy też św. Pamięci Mariana Śmiglaka zm. 26 grudnia 2010 roku, który przez wiele lat był naszym członkiem i odszedł - zbyt młodo. Był wspaniałym człowiekiem, kolegą na którym zawsze mogliśmy polegać. Marian pracował w gorzowskiej gospodarce prowadząc jedną z największych firm zaopa- trzeniowych min. w materiały budowlane – Domus. Był wieloletnim, aktywnym członkiem organizacji samorządu gospodarczego, jakim była Zachodnia Izba Gospodarcza.
Z wielka pasją w ostatnich latach życia oddawał się pracy w tworzeniu ośrodka hotelowego w zakupionym pałacyku w Łakominie, który po kapitalnym remoncie jest dumą w naszym regionie i działa do dziś.

Powered by Quick.Cms // Designed by TRC