• SPRZĘT DO TLENOTERAPII W WALCE Z COVID- 19

SPRZĘT DO TLENOTERAPII W WALCE Z COVID- 19

Dnia 19 marca 2020r. Gubernator Polskiego Dystryktu Rotary – Małgorzata Wojtas wystosowała do wszystkich klubów Rotary w Polsce list, w którym zaproponowała wzięcie udziału w akcji "Sprzęt do tlenoterapii w walce z COVID- 19". Cel akcji: zakup zestawów do tlenoterapii wysokoprzepływowej niezbędnych do pomocy osobom zakażonym COVID-19. Rotary Polska uzyskało  20% rabat na te urządzenia. W cenie tej zawarte jest urządzenie, szkolenie personelu oraz jednorazowe zestawy do tlenoterapii.

Członkowie gorzowskiego klubu Rotary postanowili odpowiedzieć na apel i przyłączyć się do ogólnokrajowej akcji Rotary. Zakupili zestaw do tlenoterapii wysokoprzepływowej wraz z przepływomierzem oraz 40 zestawów jednorazowych kaniul donosowych. Wartość przekazanego sprzętu wynosi 30.625,88

Urządzenia do tlenoterapii zostały przekazane 6 maja 2020r. pracownikom Jednoimiennego Oddziału Zakaźnego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przy ulicy Walczaka 2. Sprzęt ten, po wyciszeniu epidemii, stosowany będzie do leczenia chorych na POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc).