• 25 maja był niezwykle ważnym dnie dla naszego klubu, ale również dla studentów wymiany Su i Stampa oraz dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.

Zorganizowaliśmy Koncert Charytatywny. Dzięki wielkiej uprzejmości Bogusława Dziekańskiego, szefa Jazz Clubu Pod Filarami, wielkiego przyjaciela naszego klubu i wspaniałego animatora kultury gorzowskiej, koncert mógł odbyć się w niezwykle prestiżowym miejscu, jakim jest JAZZ CLUB Pod Filarami. Su Hyeon grała Chopina i muzykę koreańską, a uczniowie II LO śpiewali i grali standardy jazowe i piosenki pop. Nawet Stamp zaprezentował taniec wojownika tajskiego.

• W inowrocławiu odbyła się w dnaich 23-25 czerwca 2017r.  Konferencja Dystryktu 2231.

YEO

Robert Gorbat

Dziennikarz i publicysta sportowy. Wielokrotny Prezydent Rotary Club w Gorzowie Wlkp. Członek Charterowy Klubu ur. 25 marca 1961 roku - Krosno nad Wisłokiem. W latach 1985-2012 dziennikarz (również kierownik) gorzowskiego oddziału "Gazety Lubuskiej". Sprawozdawca kilkudziesięciu imprez rangi mistrzostw świata i Europy, w tym mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 i 2010 roku. W 2012 roku był akredytowany podczas finałów piłkarskich mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. W Gorzowie mieszka i pracuje od 1985 roku.

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współpracował z dziennikami "Tempo", "Echo Krakowa" i "Dziennik Polski". Od 1985 roku zatrudniony w gorzowskim oddziale "Gazety Lubuskiej", w którym pracował w dziale terenowym, miejskim i sportowym. W latach 1988-1993 i 1998-2002 był kierownikiem gorzowskiego oddziału tej gazety. Specjalizuje się w sprawozdaniach z meczów siatkówki i piłki nożnej. Dwukrotnie obsługiwał mistrzostwa świata w piłce nożnej: w Niemczech (2006) i RPA (2010) oraz mistrzostwa Europy w 2008 roku (Austria i Szwajcaria). Także mistrzostwa świata i Europy w żużlu, wioślarstwie, kajakarstwie oraz kolarstwie. W 1999 roku był korespondentem "Gazety Lubuskiej" podczas jubileuszu 50-lecia NATO w Waszyngtonie.

Był współpracownikiem "Przeglądu Sportowego", Radia Zachód i Polskiej Agencji Prasowej. Prezes Lubuskiego Oddziału Klubu Dziennikarzy Sportowych i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Od 1995 roku jest członkiem Rotary International, a trzecią kadencję prezydentem gorzowskiego Rotary Club.

Uczestnik mistrzostw Polski dziennikarzy w piłce nożnej (jako reprezentant "Przeglądu Sportowego") i koszykówce (w łączonej drużynie gorzowsko-zielonogórsko-poznańskiej). Prywatnie wielki miłośnik gór. Ukończył kurs pilota krajowych i międzynarodowych wycieczek turystycznych. Odwiedził 20 europejskich krajów, był w Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Środkowej. [ Dane na dzień: 31.10.2012 ]

Kazimierz Ligocki / zdjęcie: archiwum
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Kontakt:e-mail: robert@gorbat.p
tel.. +48 606122905