• X Bal Charytatywny 1.03.2019
 • Wydarzenia
 • Kontakt

  Gorzowski Klub Rotariański
  Dystrykt: D-2231
  Nr klubu: 31846

  ul. Orląt Lwowskich 3
  66-400 Gorzów Wlkp.
  tel. +48 600 183 595

 • Spotkania Klubu Rotary Gorzów

  Każdy wtorek w Hotelu Qubus
  ul. Orląt Lwowskich 3
  o godzinie 19.00

 • Najnowsze
  • Gorzowski Klub Rotariański postanowił uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przez posadzenie drzewa na Skwerze Wolności nieopodal pomnika Józefa Piłsudskiego.

  • Nasza studentka wymiany Skyler Brill obchodziła 19 grudnia 18 urodziny. Było tradycyjne 100 lat, był tort, balony, prezenty i przepiękne życzenia.

   Happy Birthday Skyler!!!

  • Julia Borowczyk z Rotary Club Gorzów Wielkopolski przebywała na rocznej wymianie w roku 2016-17 w USA.

   Ukończyła High School (dyplom z wyróżnieniem) i  otrzymała złotą odznakę oraz przynależność do National Honor Society.

  • Zaprosiliśmy na spotkanie przedstawicieli firmy ABC Czepczyński, która oprócz swojej działalności statutowej, zajmuje się także edukowaniem przedszkolaków w dziedzinie ekonomii.

  • We współpracy z Fundacją DKMS przeprowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

  • W dniach 12-14 maja 2017r. miało miejsce w Bydgoszczy spotkanie informacyjne dla młodzieży wyjeżdzającej na długoterminowa wymianę. W spotkaniu wzięli udział również rodzice uczniów. Nie do przecenienia jest waga informacji i szkolenia jakie uzyskali uczestnicy. Mieli okazje również spotkać sie z młodzieżą, która podzieliła sie doswiadczeniami z poprzednich lat wymiany. Nasz klub reprezentowai: Kasia Śliwińska oraz Jakub Kraciuk z rodzicami.

  • Przyjęliśmy do klubu trzy osoby. Są to reprezentanci Fundacji CFF (Czepczyński Family Foundation) z Międzychodu. Katarzyna Jacheć-Muzyka, Justyna Potomska i Damian Kupczyk – fantastyczne osobowości, młodzi, pełni energii i inwencji.

YEO

Robert Gorbat

Dziennikarz i publicysta sportowy. Wielokrotny Prezydent Rotary Club w Gorzowie Wlkp. Członek Charterowy Klubu ur. 25 marca 1961 roku - Krosno nad Wisłokiem. W latach 1985-2012 dziennikarz (również kierownik) gorzowskiego oddziału "Gazety Lubuskiej". Sprawozdawca kilkudziesięciu imprez rangi mistrzostw świata i Europy, w tym mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 i 2010 roku. W 2012 roku był akredytowany podczas finałów piłkarskich mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. W Gorzowie mieszka i pracuje od 1985 roku.

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współpracował z dziennikami "Tempo", "Echo Krakowa" i "Dziennik Polski". Od 1985 roku zatrudniony w gorzowskim oddziale "Gazety Lubuskiej", w którym pracował w dziale terenowym, miejskim i sportowym. W latach 1988-1993 i 1998-2002 był kierownikiem gorzowskiego oddziału tej gazety. Specjalizuje się w sprawozdaniach z meczów siatkówki i piłki nożnej. Dwukrotnie obsługiwał mistrzostwa świata w piłce nożnej: w Niemczech (2006) i RPA (2010) oraz mistrzostwa Europy w 2008 roku (Austria i Szwajcaria). Także mistrzostwa świata i Europy w żużlu, wioślarstwie, kajakarstwie oraz kolarstwie. W 1999 roku był korespondentem "Gazety Lubuskiej" podczas jubileuszu 50-lecia NATO w Waszyngtonie.

Był współpracownikiem "Przeglądu Sportowego", Radia Zachód i Polskiej Agencji Prasowej. Prezes Lubuskiego Oddziału Klubu Dziennikarzy Sportowych i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Od 1995 roku jest członkiem Rotary International, a trzecią kadencję prezydentem gorzowskiego Rotary Club.

Uczestnik mistrzostw Polski dziennikarzy w piłce nożnej (jako reprezentant "Przeglądu Sportowego") i koszykówce (w łączonej drużynie gorzowsko-zielonogórsko-poznańskiej). Prywatnie wielki miłośnik gór. Ukończył kurs pilota krajowych i międzynarodowych wycieczek turystycznych. Odwiedził 20 europejskich krajów, był w Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Środkowej. [ Dane na dzień: 31.10.2012 ]

Kazimierz Ligocki / zdjęcie: archiwum
Prawa autorskie do tekstów i zdjęć zastrzeżone ©.

Kontakt:e-mail: robert@gorbat.p
tel.. +48 606122905

Powered by Quick.Cms // Designed by TRC